MRÓZ, MGŁA... A I TAK

Sobota, 22 grudnia 2007 · Komentarze(9)
MRÓZ, MGŁA... A I TAK BYŁO PIĘKNIE!

A wszystko dlatego, że był to kolejny wspólny wypad z Cześkiem! I z tego powodu nie mogło być inaczej, jak tylko świetnie. :)

Dzień faktycznie był mroźny, aż do tego stopnia, że przez pierwsze kilometry mróz dość mocno szczypał mnie po policzkach. Do tego niebo było gęsto zasnute chmurami, które wisiały bardzo nisko, miejscami tworząc mgłę.
Te okoliczności jednak nie pozbawiały Cześka i mnie dobrego humoru. :)
Uśmiechnięci, razem pokręciliśmy w stronę Siechnic. W tamtejszym sklepie kupiliśmy co trzeba i skierowaliśmy się w stronę gigantycznej hałdy pohutniczej. Co tu dużo pisać... zdobyliśmy ją z Cześkiem w wielkim stylu! :D Wspinaliśmy się niczym Marco Pantani!

Będąc na szczycie chwilkę poświęciliśmy na relaksik przy pysznej herbatce, którą przygotowała Wiola. (ale ze mnie pasożyt... Wiola zrobiła herbatę, Czesiek targał termos przez 20 km, a ja... jedynie ją wypiłem hehe). W każdym razie to nie nie był koniec atrakcji...
Kilka minutek porozmawialiśmy z dwoma gośćmi, którzy z hałdy pozyskują „na dziko” chrom, wolfram i żelazo – ci biedni ludzie z tego żyją...

No cóż, po tym jak dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat pracy tych panów, nie pozostało nam nic innego, jak zjechać z hałdy i pomyśleć nad dalszym planem podróży. :)
Zjazd nie był taki do końca prosty, bo ziemia zamarzła, a więc strasznie rzucało na koleinach w drodze.

Po krótkiej wymianie zdań, doszliśmy z Cześkiem do wniosku, że warto byłoby dziś jeszcze gdzieś pojechać. I tak padło na jeziorko, do którego dotarliśmy kierując się drogą leśną w stronę Kotowic. Nad jeziorkiem tym wypiliśmy po Piaście i pogadaliśmy o głupotach, jak to mamy w zwyczaju :D
Tak w ogóle to sprawdziłem w domu, jaką nazwę nosi ten akwen... Jest to... Jezioro Dziewicze! Hehe

Zwał je jak chciał, my i tak objechaliśmy je dookoła. :D Udało nam się pooglądać zajaz/kawiarnię nad tym jeziorem. Trochę poujadał tam na nas pies, straszyły nas również jakieś tabliczki o treści... „uwaga niebezpieczny dzik” :D
Generalnie objazd jeziorka był strzałem w dziesiątkę! Moc wrażeń! :D

Później już wracaliśmy najprostszą drogą do Wrocławia. Ale jako że zaczęło się przejaśniać i nawet wyjrzało słońce, to Czesiek zaproponował odwiedzenie Wyspy Opatowickiej. Musiałbym być szaleńcem żeby się nie zgodzić. :)

Dzięki Cześkowi poznałem dziś jeden z końców wyspy, na którym do tej pory nie byłem. Muszę powiedzieć, że jest to bajeczna miejscówka, na to by sobie posiedzieć, pogadać i wypić piwko.

I tak zakończył się nasz kolejny i zapewne nieostatni wspólny wypad.
Było przefajnie! Dzięki Cześku! :)


Trochę więcej fotek niż zazwyczaj, ale co tam... Kto chce ten obejrzy! :)


Ulica Międzyrzecka rankiemCzesiek na swojej śluzieTakie mieliśmy widoki dojeżdżając do Siechnic – to były czasy! ;)Widok z hałdy w Siechnicach. Nienajlepszy, bo pogoda niezbyt fajna. :)Mróz, szron... ogólnie: BRRRRRRRRR :DFura pościgowa Cześka na szczycie siechnickiej hałdy :PNEGOCJACJE: ”(...)no słuchaj Czesiek... odpal mi kanapkę, no nie bądź taki! Dam Ci puszkę Piasta. To jak?! Dasz tą kanapkę?!” ;)Jezioro Dziewicze skute lodemDziki dzik! :DCzesiek: ”Nara leszcze!”CHWILĘ PÓŹNIEJ: „... o kur...! Choduuuuuuuu!!!!!!!” heheJedzie pociąg z daleka... gdzieś tam Czesiek ucieka. :P”Ufff! Niewiele brakowało.” ;)Powoli zaczyna wychylać się słoneczko...Robi się sympatycznie...Czesiek zdecydował, że dalej pójdzie z buta... :DSiechnicka autostrada. W roku 2007 Czesiek przemierzał ją niemal każdego dnia!Może i życie nie jest lekkie, ale czasem są takie chwile!!!
>>>..’’- LUZ -’’..<<<
POZDRAWIAMY!!!!!!!!Widok z Wyspy Opatowickiej na... Kanał Opatowicki :)Koń w słońcu
Zdjęcie dedykowane mojej kochanej siostrze Paulinie! :)
”Czasem Lepiej się ugiąć niż dać się złamać” :)TRASA:
WRO/Gaj – Niskie Łąki – Opatowice...
Trestno -> Blizanowice -> Siechnice -> ...las... -> Jezioro Dziewicze -> ...las... -> Blizanowice -> Trestno...
WRO/Opatowice – Wyspa Opatowicka – Traugutta – Dworcowa – Plac Grunwaldzki – Gaj...

Komentarze (9)

Do piastoholizmu Ci jeszcze daleko! :D
Także bez obaw. :)

Mlynarz 13:10 poniedziałek, 25 lutego 2008

Czy Ty chcesz żebym jas w Piastoholizm wpadł? ;)
pozdrawiam - Czesiek

Piastoholik? 15:44 poniedziałek, 18 lutego 2008

Blase ano była taka zima tuż przed Bożym Narodzeniem. :D

Czesiek cieszę się, że we mnie wierzyłeś. Za Piasta nie dziękuj, bo to nie ostatni... :P

DMK dzięki! Zdjęcie "pozdrawiamy" musiało być fajne... no bo takie spoko chłopaki na nim są! hehe ;)

POZDRAWIAM!

Mlynarz 15:27 piątek, 15 lutego 2008

"Solidny opis będzie - jak Go znam.... "
Miałem rację :)
Dziękuję Piotrek za.... Piasta i za miłe towarzystwo. :)
Pozdrawiam - Czesiek

Czesiek 08:28 piątek, 15 lutego 2008

Zdjęcia rewelacja:)
Gdzie wy taką zimę znaleźliście?

Niezła akcja z pociągiem:D

blas 08:03 piątek, 15 lutego 2008

A jutro już przez Ciebie zapowiadane spadki. Dziś ropa po 100 dolców i poważne dołowanie u Jankesów. Tak jak zapowiadałeś, niech WIG20 spadnie w końcu na 2900 i kupujemy:)

granicho-bez-4 20:05 środa, 2 stycznia 2008

Cieszę się, jak zarabiają moi znajomi prawie tak samo, jakbym sam zarobił! :)
Gratuluję Granicho!

Ja niestety nie kupiłem Arki Nieruchomości, bo przed świętami zrobiłem sobie ze swojego portfela 100% gotówki, by mieć błogi spokój. :)
Teraz trzeba pomyśleć nad tym co dalej.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

Mlynarz 19:42 środa, 2 stycznia 2008

Piotrek, nieruchomości w górę. ArkaFRN12 poszła dziś ze 134 na 147 zł po wzroście wyceny z 140 na 161 zł. Wykorzystałeś moją poradę? Jestem dziś cały hepi bo 90% mam ulokowane w nieruchomościach. BPHFIZSN wzrósł tylko o 2,3% bo dużo mają w akcjach. Jeśli giełda ruszy do góry to warto kupować BPH.

granicho-bez-4 19:33 środa, 2 stycznia 2008
Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa rdzie

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]