DZIEŃ 18 - URODZINY ASI, PODLASIE I TATARZY
Zapowiada się bardzo upalny dzień. Na trasie jesteśmy od 7:50. Jedziemy w stronę Puszczy Białowieskiej. Odpoczywamy w Białowieskim Parku Narodowym. Jemy śniadanie, a obok nas, w słońcu, wygrzewają się żubry. :)
Przejazd do Narewki z Białowieży to leśna droga gruntowa przecinająca puszczę. Pokonywanie kilometrów w takiej scenerii to sama przyjemność. :)
Znów przy granicy z Białorusią - tym razem w Jałówce. Jest tu cerkiew w kształcie rotundy z pięknym dachem. Teraz czeka nas 20 km szutru lasem do Gródka.
Tym razem nie pobłądziliśmy w lesie. Dotarliśmy do Gródka i zjedliśmy pyszny obiad. Następny cel - Kruszyniany - wioska tatarska.
W końcu dotarliśmy do Kruszynian gdzie mieszkają Tatarzy. Jutro ich święto, my jednak musimy jechać dalej zadowalając się obejrzeniem tutejszego meczetu.
Koniec jazdy na dziś - 155 km starczy. Odpoczywamy w namiocie nieopodal miejscowości Krynki. Będziemy świętować urodziny Asi, a potem błogi sen.
W Rezerwacie Żubrów :)

Na takie małe stworki o mały włos niedawno najechalibyśmy w lesie :D

Skansen w Białowieży.

Rajd przez Puszczę Białowieską.

Cerkiew w kształcie rotundy w Jałówce.

Zabytkowy meczet w tatarskiej wiosce Kruszyniany.

Szczegóły i zdjęcia po powrocie.
<Dzień poprzedni> <Dzień następny>
Relacja na bieżąco dostępna na stronie http://www.dookolapolski.xn.pl





















